Blog

Jak powinna być przygotowana ściana przed naklejeniem naklejki dekoracyjnej.

Każdy z nas za pewne chce, aby naklejka dekoracyjna dobrze prezentowała się na ścianie. Ale żeby uzyskać wymarzony efekt i uniknąć komplikacji podczas montażu naklejki, musimy odpowiednio przygotować podłoże. W czym rzecz? W odpowiednim przygotowaniu ściany przed malowaniem i samo jej pomalowanie. Na samym początku zajmiemy się przygotowaniem ściany, bo samo malowanie powinno nam pójść gładko. Nasza ściana, podłoże nad którym będziemy pracować to najczęściej gładź gipsowa lub płyta gipsowo-kartonowa. W obu przypadkach zaleca się stosowanie środka gruntującego, dedykowanego pod farbę jaką będziemy stosować. Przed rozpoczęciem malowania należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnia, którą zamierzamy pomalować musi być zagruntowana, uzyskamy w ten sposób trwałą powłokę, a farba nie będzie nam odpadać. Przed przystąpieniem do gruntowania sprawdzamy czy nasza ściana jest sucha, jest to ważne ponieważ na ścienia która zawiera w sobie zbyt dużo wilgoci może dojść do przebarwień oraz rozwarstwień, których nie chcemy na naszej ścianie. Jeśli nasza ściana nie budzi żadnych zastrzeżeń przystępujemy do gruntowania. Preparat gruntujący nakłada się za pomocą pędzla lub wałka, choć słyszałem o metodzie natryskowej, ale nie wiem jak się ona sprawdza w praktyce. Najlepiej zastosować taką technikę jaka zaleca producent i postępować według instrukcji. Najczęściej nakłada się jedną warstwę, druga warstwa zalecana jest do powierzchni szczególnie chłonnych. Po całkowitym wyschnięciu gruntu możemy przystąpić do malowania, bardzo ważne aby warstwę farby nakładać dopiero po około 24 godzinach. Myślę ze samo malowanie nie powinno sprawić większego kłopotu. Ściany przeważnie maluje się dwukrotnie, są na rynku farby do jednowarstwowego malowania, ale ja w to nie wierze. Moje zdanie jest takie, aby ściana dobrze wyglądała musi być pomalowana dwukrotnie. Gdy już zakończymy malowanie możemy przejść do naklejania naklejki. Świeżo wymalowana ściana nie jest dobrym podłożem do aplikacji naklejki, dlatego musimy z tym poczekać co najmniej tydzień, aż ściana dobrze wyschnie.

Naklejki nadal modne.

Jeszcze nie tak dawno, oferta naklejek dekoracyjnych i szablonów malarskich nie była tak rozbudowana jak teraz. Zmieniła się zarówno ich cena jak i ilość oferowanych wzorów. Dziś mamy masę wzorów do wyboru, począwszy od kwiatów a skończywszy na samolotach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mozemy tu zapomniec o naszych pociechach, do nich również jest skierowana oferta. Naklejka nie służy tylko do przyklejenia na ścianę, można ją z powodzeniem stosować na inne powierzchnie płaskie tj. lustra, szafy, drzwi, okna  a nawet sufit. W naszym sklepie już nie długo będzie można dostać naklejki okazjonalne, na walentynki czy święta hallowen. Materiał jaki stosuje się do wykonania naklejki jest bardzo zróżnicowany, może to folia pcv najczęściej matowa ,może to byc folia imitująca mrożone szkło tzw. folia mrożona, jak rowniez folia welurowa teksturą przypominająca aksamit. Jeśli chcą Państwo szybko i atrakcyjnie udekorować ścianę, to naklejka sprawdza sie najlepiej.

Dlaczego szablon malarski.

Dekorowanie ścian stało się ostatnio bardzo popularne. Jest to zajęcie łatwe, przyjemne i dające wielką satysfakcję. Można szybko i łatwo ozdobić swoją ścianę. Szablony malarskie są ekonomiczne, uniwersalne i proste w użyciu. Jeśli podoba ci sie wygląd  naklejki ściennej winylowe, ale nie podoba się pomysł naklejenia jej na ściane, to szablon malarski jest idealnym rozwiązaniem. Nie tylko jest on wielokrotnego użytku, ale daje mozliwość wyboru dowolnego koloru farby, którą chcesz zastosować. Nawet początkująca  osoba może osiągnąć niesamowite wyniki w dekoracji wnętrz.  


Podstawowa technika malowania szablonów malarskich wielokrotnych.

Oto lista rzeczy w które musisz się zaopatrzyć.
Szablon malarski, farba, może to byc zwykła farba do malowania ścian lub farba akrylowa, farby akrylowe stosuje się przeważnie do szablonow jednorazowych  samoprzylepnych, gęsty wałek piankowy lub gąbka malarska, pędzel, kuweta na farbę lub kawałek jakiejś płyty, może to być gruba tektura lub płyta pcv, taśma malarska, papierowe ręczniki do odsączania nadmiaru farby z walka, gąbki. Przed przystąpieniem do malowania szablonu, najlepiej jest poćwiczyć technikę malowania na jakiejś próbce, ściana w garażu lub kawałek kartonu. Na pewno nam się to przyda. Upewnij się również ze ściana jest odpowiednio przygotowana tzn. czysta, wolna od kurzu, bez pęknięć i odprysków farby. Jeśli tak, to zaczynamy. Umieść szablon na ścianie tam gdzie chcesz aby był wzór. Szablon musi dokładnie przylegać do ściany, przymocuj go za pomocą taśmy malarskiej, po rogach i na środku ,tak aby szablon był stabilny i nie poruszał się podczas malowania. Gdy masz już ustawiony szablon, wlej farbę do kuwety lub na kawałek płyty, nie trzeba dużo wystarczy kilka łyżek 5-6. Zamocz wałek, gąbkę w farbie, kilkakrotnie walcując po powierzchni płyty aż pochłonie cześć farby. Farby nie może być za dużo na wałku,gąbce. Teraz osusz nadmiar farby używając do tego ręczników papierowych. Przybliż wałek,gąbkę do szablonu i zacznij delikatnie malować. Nie można zbyt mocno naciskać ponieważ farba może podciekać pod szablon. Jeśli jest to konieczne, należy nanieść druga warstwę farby. Możesz użyć do malowania kilka kolorów farb, aby utworzyć cieniowanie. Kilka słów o mostkach malarskich. Mostki są to takie sekcje w szablonie malarskim, które trzymają wzór razem, dzięki nim szablon jest stabilny. Mostek malarski ma zwykle 15 mm szerokości. Gdy szablon jest juz kompletnie pomalowany luki po mostkach należy zamalować, najlepiej jest to zrobic przy użyciu pędzla. Wielokrotne szablony malarski są łatwe w obsłudze, tanie, mogą być alternatywa dla tapet. Są idealne dla tych którzy lubią sami dekorować swoje mieszkanie. Szablony stają się coraz bardziej popularne.Tworzenie wspaniałych dekoracji z szablonów malarskich jest łatwe i szybkie , a nawet początkujący mogą uzyskać doskonałe wyniki, mamy szablony dla każdego pomieszczenia w domu. Nasze szablony ścienne są tworzone przez profesjonalistów. 
 

Jak czyścić i przechowywać szablony malarskie wielokrotne.

Po wielokrotnym użyciu szablonu malarskiego, na jego powierzchni gromadzi się gruba warstwa farby. Można pozwolić farbie wyschnąć, aby następnie po prostu odkleić suchą warstwę farby, lub poddać szablon czyszczeniu. Najlepszą metodą czyszczenia szablonu malarskiego jest umieszczenie go w kąpieli wodnej, najlepiej w wannie lub jakimś płaskim pojemniku na jakieś 45 minut z dodatkiem płynu np. do naczyń. Po takiej kąpieli, farba jest dość dobrze rozmoczona i można ją usunąć za pomocą szczotki do naczyń. Należy delikatnie usuwać resztki farby, aby nie uszkodzić szablonu. Na pewno będziemy go jeszcze chcieli użyć do dekoracji ścian. Gdy szablon jest już czysty, należy go umieścić na  ręcznikach papierowych do całkowitego wyschnięcia. Szablony malarskie wielokrotne najlepiej jest przechowywać pod łóżkiem w pozycji płaskiej, poprzekładane papierem. Jeśli szablon podczas czyszczenia lub malowania został uszkodzony to jest na to rada. W wypadku pęknięcia lub rozerwania szablonu do jego sklejenia można użyć zwykłej taśmy klejącej, jeśli podczas użytkowania szablon uległ zagnieceniu to szablon można delikatnie podgrzać, używając do tego suszarki do włosów a następnie docisnąć palcem. Jeśli zastosujemy sie do wszystkich powyższych rad, szablon malarski na pewno bedzie na długo służył,zarówno nam jak i naszym znajomym. 

Dlaczego naklejka dekoracyjna. 

Naklejki ścienne to świetny sposób na dekoracje ścian, tanim kosztem i szybko. Dlatego naklejki dekoracyjne są alternatywą dla  szablonów malarskich. Stosując je, można stworzyć naprawdę powalający efekt. Są one dostępne w różnych kolorach, dlatego można sobie pozwolić na puszczenie wodzy wyobraźni. Na przykład naklejka choinka, wzór okazjonalny, idealny na święta. Znika problem opadających igieł. Oczywiście naklejki dekoracyjne stosujemy na dłuższy okres czasu, są to wzory drzewa, kwiatów, ptaków znanych postaci. Jedną z największych zalet stosowania naklejek jest to, że podczas aplikacji na ścianę na pewno unikniemy zabrudzeń związanych z użyciem farby, tak jak to mamy przy malowaniu  szablonów. Wiemy jak to jest podczas malowania. Wybór pomiędzy naklejką a szablonem uzależniony jet od tego, jaki chcemy uzyskać efekt, za ile i jak szybko.

Naklejki ścienne zwierzęta, domowe zoo.

Jeśli właśnie zakończyłeś remont, a chcesz wprowadzić trochę życia na ścianę to naklejki zwierzą są najlepszym rozwiązaniem. Naklejki ścienne są idealne do pokoju dziecka, jadalni, salonu, a nawet kuchni. Staramy się aby nasze wzory naklejek były wyjątkowe i pasowały do nowoczesnych wnętrz. W zależności od ilości miejsca jakim dysponujemy, możemy wybrać jedną dużą naklejkę lub dwie mniejsze. Dobrym pomysłem jest łączenie kilku naklejek, o podobnej tematyce, dla uzyskania ciekawego efektu. Naklejki zwierząt w pokoju twojego dziecka pozwolą mu pogłębić wiedzę na temat królestwa zwierząt. Również znajdzie się coś dla dorosłych miłośników zwierząt.  

Sentencje i cytaty, pokój z charakterem.

Pierwszą rzeczą nad  którą trzeba się zastanowić w trakcie wyboru naklejki lub szablonu malarskiego, jest to który pokój będzie dekorowany. Musisz także zdecydować jaki  motyw ma być w tym konkretnym pomieszczeniu. Wybór wzoru będzie podyktowany kolorystyka pomieszczenia, ilością miejsca na ścianie, jak również rodzajem mebli, oświetleniem, lub coś bardziej osobistego jak upodobania osoby która tam mieszka. Dlatego dekoracja ścienna musi być odzwierciedleniem tamtego pomieszczenia i charakteru tamtej osoby. Jeśli chcesz podejść do tego jeszcze bardziej indywidualnie, i mieć wzór tylko dla siebie, możemy wykonać go dla ciebie na indywidualne zamówienie. Tu wszystko jet możliwe.  

Zdobienie mebli.

Szablon malarski i farba stanowi nierozłączną parę jeśli chodzi o dekoracje wnętrz. Ostatnio wpadłem na pomysł zdobienia mebli. Dlaczego by nie wykorzystać szablonu malarskiego do dekoracji tych właśnie przedmiotów. Spróbowałem i efekt był powalający. Gotowy wzór szablonu malarskiego bardzo dobrze prezentował się na nocnym stoliku. Nasze meble po długotrwałym użytkowaniu po prostu się niszczą, widać na nich liczne rysy i zdrapania, stają się nudne, najprościej było by je wyrzucić i kupić nowe, ale to wiąże się z wydatkiem. Dlatego chciałbym zaproponować, aby takiego mebelka nie wyrzucać tylko dać mu drugie życie. Do takiego przedsięwzięcia musimy zaopatrzyć się w te same narzędzie co do malowania szablonu na ścianie, plus farba do drewna. Do zdobienia mebli możemy wykorzystać szablon jednorazowy lub szablon wielokrotny, jaki wybierzemy zależy od naszych umiejętności i wcześniejszego doświadczenia z malowaniem szablonów. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem będzie użycie szablonu jednorazowego. Szablon jednorazowy jest szablonem samoprzylepnym, wystarczy go nakleić na wybrany mebel, pomalować a następnie usunąć, dla osoby początkującej nie jest to nic trudnego. Drugim rozwiązaniem jest  szablon malarski wielokrotny, to jest  dla osób które posiadają jakieś doświadczenie w zdobieniu ścian i miały już do czynienia z szablonami malarskimi. Na pewno najlepszym rozwiązaniem będzie  wcześniejsza próba na jakimś kawałku płyty lub kawałku starych drzwi od szafy. Techniki malowania szablonu jednorazowego i wielokrotnego opisane są na naszym blogu. Należy jeszcze wspomnieć o tym ze szablon malarski wielokrotny daje mniejsze możliwości wyboru wzoru, wzory na tych szablonach są mniej skomplikowane. Natomiast  szablon jednorazowy jest bogatszy pod względem wzornictwa, wzory są bardziej wyszukane, czego nie da się osiągnąć przy wycinaniu szablonu wielokrotnego.

Naklejki ścienne z motywami roślin i kwiatów 

Dekoracje z kwiatów, liści, drzew wraz z innymi motywami kwiatowymi zawsze były bardzo lubiane. Rośliny symbolizują życie i świeżość. Zamiast prawdziwych roślin możesz korzystać z naszych niesamowitych naklejek ściennych. Odpada podlewanie, pielęgnowanie, rośliny nie więdną ,stosowanie naklejek ściennych jest znacznie łatwiejsze, a i są one pięknym dodatkiem do każdej ściany. Złote kwiaty hibiskusa na lustrze w łazience, wiśniowe kwiaty w kuchni lub drzewo w pokoju dziecięcym, twoja kreatywność nie ma granic.

Coś zupełnie nowego

Malowanie podłogi, tego jeszcze nie było. Korzystając z naszych szablonów malarskich, możesz stworzyć niesamowity efekt.  Wydaje się to dziwne. Jest to rozwiązanie dla szarych betonowych posadzek lub drewnianych podłóg. Może również pomóc ukryć niedoskonałości, stworzyć piękny punkt kontaktowy w domu lub po prostu dodać dawkę piękna do swojej przestrzeni. 

Naklejki welurowe

Naklejki ścienne welurowe są bardzo popularnym rodzajem dekoracji ścian. Są znacznie grubsze od naklejek z foli, a swoja fakturą przypominają aksamit, tworzą na ścianie ciekawą wypukłość. Naklejki welurowe pasują niemal do każdego pomieszczenia, nadając mu elegancje i dyskretność. Ciekawe, wprowadzające nowy wygląd ściany naklejki ścienne welurowe wykonujemy również z projektu klienta. Gwarantuje to ze twoje pomieszczenie uzyska unikalny charakter. Naklejki ścienne welurowe z pewnością przypadną Państwu do gustu.

Naklejki ścienne w stylu orientalnym.

Nadaj nowy wyglą swojego ulubionego miejsca w domu w stylu orientalnym. Te naklejki ścienne dodadzą klasy każdemu pomieszczeniu i są bardzo łatwe do zastosowania. Ludzie którzy lubią orientalny klimat na pewno docenią te wyszukane naklejki ścienne. Można dodać elegancji pomieszczeniu w ciągu zaledwie kilku chwil. Wystarczy wybrać swój ulubiony wzór naklejki i umieścić go na ścianie sypialni, łazienki, salonu lub innego pomieszczenia, które wybierzesz. Klasyczny design, kaligrafia świetnie wygląda umieszczona na ścianie. Wprowadzanie chińskiego smoka na ścianie nad twoim łóżku to świetny sposób na stworzenie autentycznego orientalnego klimatu. Te orientalne naklejki ścienne są idealne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci, i są dobrym sposobem, aby stworzyć nowy wygląd pokoju szybko i tanio. Naklejki na ściany są zrobione z wysokiej jakości materiałów, jednoczesnie są łatwe do usunięcia gdy zdecydujesz sie na remont lub położenie innych naklejek.Ludzie którzy szukają taniego sposobu na dekoracje domu, przekonaja się ze te naklejki są doskonałe. Wzory naklejek z pewnością będą obiektem zazdrości wszystkich którzy je zobaczą.