Instrukcja

 

Instrukcja aplikacji naklejki 

Naklejka składa się z 3 części:
-papieru transportowego, półprzezroczysty materiału
-folii winylowej, właściwa naklejka
-papieru podkładowego
Naklejki ścienne mogą być stosowane na wszystkiej powierzchnie płaskie takie jak ściany, szyby, drzwi, lustra, kafelki i meble itp. Nałożenie naklejki jest bardzo proste. Na samym początku, upewnij się że masz wystarczająco dużo czasu aby wykonać to zadanie. Aplikacja naklejki wymaga czasu i cierpliwości aby uzyskać doskonały efekt, nie należy się spieszyć.  Powierzchnia, gdzie naklejka będzie stosowana, powinna być czysta i sucha. Można oznaczyć powierzchnię liniami, aby umieścić naklejkę poprawnie w żądanej pozycji.

Sposób numer jeden.

Wypakuj naklejkę z tuby. Połóż naklejkę na równej powierzchni , tak aby się wyrównały odkształcenia. Za pomocą taśmy malarskiej ustaw wzór na ścianie. Zaczynając od góry, odklej ok. 30 cm papieru podkładowego, właściwa naklejka pozostanie na papierze transportowym. Papier podkładowy podwiń pod spód. Przy użyciu rakli przyklej papier transportowy razem z naklejką do ściany. Następnie powoli odklejaj podwinięty papier podkładowy. Uważaj aby elementy naklejki podczas odklejania papieru podkładowego nie uległy  rozerwaniu,jeśli naklejka pozostaje na papierze podkładowym cofnij się i dociśnij ją do papieru transportowego. Gdy naklejka wraz z papierem transportowym jest już na ścianie,delikatnie zacznij usuwać papier transportowy. Rób to powoli i uważaj aby nie uszkodzić naklejki.  

 

Sposób numer dwa.

Połóż naklejkę na równej powierzchni wzorem do dołu. Odklej papier podkładowy prowadząc go w miarę możliwości równolegle do płaszczyzny na której leży. Jeśli na papierze zostają poszczególne elementy należy powtórnie docisnąć ten fragment zaginając lekko papier, dociskając element do papieru transportowego. Zbliż arkusz papieru transportowego z wzorem do ściany, nie dotykając jej, sprawdź czy jest ułożona w poziomie, jeśli tak przyklej górną lub dolną krawędź papieru transportowego z grafiką do ściany a następnie przez miękką szmatkę, tekturę lub filc dociskaj wzór do ściany. Staraj się nie dociskać tej powierzchni papieru transportowego gdzie nie ma wzoru. Po naklejeniu papieru transportowego wraz z grafiką, przystąp do odklejenia go od ściany. Odklej papier transportowy od ściany, zaczynając od krótszego końca, prowadź go powoli i równolegle do powierzchni ściany. Jeśli któryś element zostanie na papierze wróć kilka centymetrów dociskając wzór przez papier transportowy, ponownie odklej sam papier transportowy.

Instrukcja aplikacji szablonu malarskiego jednorazowego

Technika aplikacji szablonu malarskiego jednorazowego na ścianę  jest taka sama jak w przypadku aplikacja naklejki dekoracyjnej. Po odklejeniu papieru transportowego, szablon malarski maluje się przy pomocy gabki malarskiej lub wałka farbą. Najlepszy efekt uzyskuje sie przy zastosowaniu farb akrylowych dedykowanych do szablonów malarskich.

Instrukcja aplikacji szablonu malarskiego wielokrotnego

Technika aplikacji szablonu malarskiego wielokrotnego  jest bardzo zbliżona do aplikacji szablonu malarskiego jednorazowego, z tą róznicą że szablon wielokrotny nie jest samoprzylepny. Po pomalowaniu szablonu, szablon odciąga sie go od ściany i przykłada w inne  wybrane miejsce.

Instrukcja do tapet winylowych na podkładzie papierowym i lateksowych

Przed nałożeniem fototapety należy sprawdzić wszystkie jej części. Sprawdzić czy tapeta nie posiada wad np. niezgodności wzoru na łączeniach, zgodność kolorów poszczególnych części, właściwy rozmiar itp. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane tylko przy zwrocie kompletnego towaru w oryginalnym opakowaniu wraz z dowodem zakupu. Tapeta naklejona na ścianę nawet z ewidęntnym błędem producenta  nie będzie podlegać reklamacji. Ściana pod tapetę powinna być odpowiednio  przygotowana tzn. wygładzona, pouzupełniane ubytki, ściana nie może się łuszczyć,  zagruntowana rozcieńczonym klejem do tapet lub zwykłym gruntem malarskim. Tapety lateksowe i winylowe na podkładzie papierowym będą smarowane klejem.Przy układaniu tapet ściany mają być już suche. Klej należy rozpuścić w chłodnej wodzie, powoli wsypując proszek i mieszać ok 10 min. Na scianie w miejscu klejenia pierwszego brytu, gdzie będzie znajdować się krawędź fototapety, narysować pionową linię. Równe przyklejenie tej krawędzi fototapety zagwarantuje nam, że cała fototapeta będzie naklejona w poziomie. Przygotowany wcześniej klej nanosić szerokim pędzlem do tapet tak by uniknąć długiego rozsmarowywania a tym samym niekontrolowanego czasu namakania tapet. Po nałożeniu kleju na tapetę winylową na podkładzie papierowym należy odczekać około 5 minuty, a w przypadku tapet lateksowych  2 minuty.Tapety o wysokości do 3m są  obcięte fabrycznie i gotowe do przyklejania "na styk". Tapety o większej wysokości należy obciąć  samemu. Wydruku odcinamy równo z nadrukiem, wydruk jest powtórzony na drugiej części ok 5mm. W przypadku tapet nieobciętych fabrycznie należy zrobić pasowanie "na sucho"  Zaczynamy  klejenie od okna a bryty kleimy na zakładkę. Następnie ostrym nożykiem do tapet nacinamy w/w zakładkę przez obie warstwy tapety, po środku zgrubienia przy użyciu linijki. Następnie usuwamy niepotrzebne warstwy, jedną na wierzchu, drugą spod spodu. Obie części dociskamy wałkiem do tapet. Nie należy tego robić ręką lub szmatką. Łatwo można  uszkodzić tapetę, która podczas namoczenia klejem jest szczególnie  podatna na uszkodzenia. Nadmiar kleju usunąć delikatnie wilgotną gąbką lub  miękką ściereczką.Nadmiar tapety u góry i na dole odcinać nożykiem do tapet.

Błędy podczas tapetowania:
-niezagruntowana ściana
-niedokładnie rozpuszczony klej
-nierówne ściany
-próba  przyklejenia suchej tapety lateksowej lub winylowej na podłożu papierowym do posmarowanej klejem ścian

Instrukcja do tapet winylowych na podkładzie z fizeliny

Przed nałożeniem fototapety należy sprawdzić wszystkie jej części. Sprawdzić czy tapeta nie posiada wad np. niezgodności wzoru na łączeniach, zgodność kolorów poszczególnych części, właściwy rozmiar itp. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane tylko przy zwrocie kompletnego towaru w oryginalnym opakowaniu wraz z dowodem zakupu. Tapeta naklejona na ścianę nawet z ewidęntnym błędem producenta  nie będzie podlegać reklamacji. Ściana pod tapetę powinna być odpowiednio  przygotowana tzn. wygładzona, pouzupełniane ubytki, ściana nie może się łuszczyć,  zagruntowana rozcieńczonym klejem do tapet lub zwykłym gruntem malarskim. W przypadku tapet winylowych na podkładzie z fizeliny smarowane klejem będą ściany. Odpowiednio przygotowanym klejem (Metylan Direct) malujemy fragment ściany na który przyłożymy suchy bryt tapety fizelinowej. Klej należy rozpuścić w chłodnej wodzie, powoli wsypując proszek i mieszać ok 10 min. Na ścianie w miejscu klejenia pierwszego brytu, gdzie będzie znajdować się krawędź fototapety, narysować pionową linię. Równe przyklejenie tej krawędzi fototapety zagwarantuje nam, że cała fototapeta będzie naklejona w poziomie. Przygotowany wcześniej klej nanosić szerokim pędzlem na ścianę tak by uniknąć długiego rozsmarowywania a tym samym niekontrolowanego czasu wysychania kleju na ścianie. Tapety o wysokości do 3m są  obcięte fabrycznie i gotowe do przyklejania "na styk". Tapety o większej wysokości należy obciąć  samemu. Wydruku odcinamy równo z nadrukiem, wydruk jest powtórzony na drugiej części ok 5mm. W przypadku tapet nieobciętych fabrycznie należy zrobić pasowanie "na sucho".  Zaczynamy  klejenie od okna a bryty kleimy na zakładkę. Następnie ostrym nożykiem do tapet nacinamy w/w zakładkę przez obie warstwy tapety, po środku zgrubienia przy użyciu linijki. Następnie usuwamy niepotrzebne warstwy, jedną na wierzchu, drugą spod spodu. Obie części dociskamy wałkiem do tapet. Nie należy tego robić ręką lub szmatką. Łatwo można  uszkodzić tapetę, która podczas namoczenia klejem jest szczególnie  podatna na uszkodzenia. Nadmiar kleju usunąć delikatnie wilgotną gąbką lub  miękką ściereczką.Nadmiar tapety u góry i na dole odcinać nożykiem do tapet.

Błędy podczas tapetowania:
-niezagruntowana ściana
-niedokładnie rozpuszczony klej
-nierówne ściany
-próba przyklejenia tapety na podłożu fizelinowym przez pomalowanie jej klejem

Instrukcja do tapet samoprzylepnych

Przed nałożeniem fototapety należy sprawdzić wszystkie jej części. Sprawdzić czy tapeta nie posiada wad np. niezgodności wzoru na łączeniach, zgodność kolorów poszczególnych części, właściwy rozmiar itp. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane tylko przy zwrocie kompletnego towaru w oryginalnym opakowaniu wraz z dowodem zakupu. Tapeta naklejona na ścianę nawet z ewidęntnym błędem producenta  nie będzie podlegać reklamacji. Ściana pod tapetę powinna być odpowiednio  przygotowana tzn. wygładzona, pouzupełniane ubytki, ściana nie może się łuszczyć, zagruntowana zwykłym gruntem malarskim. Do naklejenia tapety nie potrzebujemy żadnego kleju, tapety są samoprzylepne. Na ścianie w miejscu klejenia pierwszego brytu, gdzie będzie znajdować się krawędź fototapety, narysować pionową linię. Równe przyklejenie tej krawędzi fototapety zagwarantuje nam, że cała fototapeta będzie naklejona w poziomie.Tapety o wysokości do 3m są  obcięte fabrycznie i gotowe do przyklejania, zakładka ok 5 mm. Tapety o większej wysokości należy obciąć  samemu. Wydruku odcinamy równo z nadrukiem, wydruk jest powtórzony na drugiej części ok 5mm. W przypadku tapet nieobciętych fabrycznie należy zrobić pasowanie "na sucho". Klejenie zaczynamy od okna a bryty kleimy na zakładkę. Za pomocą taśmy malarskiej ustaw pierwszy bryt na ścianie, zrób to bardzo dokładnie. Zaczynając od góry, odklej ok. 30 cm papieru podkładowego i podwiń go pod spód.Przy użyciu miękkiego materiału przyklej odsłonięty kawałek tapety. Następnie powoli odklejaj podwinięty papier podkładowy i miedzy czasie  naklejaj tapetę. Rób to powoli i uważaj aby nie uszkodzić tapety. Analogicznie postępuj z następnym brytem, pamiętaj o zrobieniu zakładki ok 5mm. Nadmiar tapety u góry i na dole odcinać nożykiem do tapet.

Błędy podczas tapetowania:
-niezagruntowana ściana
-nierówne ściany
-wilgotne i niedosuszone ściany
-nierówne dopasowanie brytów

Instrukcja do tapet samoprzylepnych, klejenie na mokro 

Przed nałożeniem fototapety należy sprawdzić wszystkie jej części. Sprawdzić czy tapeta nie posiada wad np. niezgodności wzoru na łączeniach, zgodność kolorów poszczególnych części, właściwy rozmiar itp. Wszelkie reklamacje będą uwzględniane tylko przy zwrocie kompletnego towaru w oryginalnym opakowaniu wraz z dowodem zakupu. Tapeta naklejona na wybraną powierzchnie nawet z ewidęntnym błędem producenta nie będzie podlegać reklamacji.Klejenie na mokro stosuje się na powierzchniach zmywalnych tj. szyby, fronty meblowe, płyty pcv. Nie stosować tej techniku na ścianach. Oklejaną powierzchnie spryskać wodą z domieszką płynu do naczyń, kilka kropli na litr wody.Teraz należy położyć tapetę wydrukiem na spryskaną wcześniej powierzchnie i usunąć papier podkładowy. Po usunięciu papiery podkładowego całą powierzchnie kleju również spryskać roztworem. Odwrócić tapetę klejem do klejonej powierzchni i ja dopasować.Po dopasowaniu położyć na wydruk papier podkładowy, który wcześniej został usunięty i przy pomocy plastikowej szpachelki (rakli) wypychać wodę na boki. Odciągnąć papier i sprawdzić czy dokładnie usunięta została woda. Boki tapety mogą się lekko podnosić, należy je zostawić na kilka godzin aż odparuje woda i ponownie docisnąć. Nadmiar fototapety odciąć nożykiem do tapet.

Błędy podczas tapetowania:
-nierówne dopasowanie brytów